MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• decembertop2015
  • top7
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Mravljice

Vzgojiteljica: Janja Levičnik Podržaj (nadomešča Tanja Cerar)     jezki
Pom. vzgojiteljice: Romanca Božič
Starost otrok:  4-6
Število otrok:   21
Na svetu si, da gledaš sonce,
na svetu si, da greš za soncem,
na svetu si, da sam si sonce
in da s sveta odganjaš - sence.

(Tone Pavček)

Skupina Mravljice gremo v tem šolskem letu novim dogodivščinam naproti z veliko mero radovednosti, veselja in otroške igrivosti.

Lepo Vas pozdravljava,

Tanja in Romanca

Natisni E-naslov

Mravljice - december

DEDEK MRAZ PRIHAJA

IN Z DAROVI NEŽNIMI RAZVAJA.

NAJ TOPLINA, ZDRAVJE IN LJUBEZEN

V SRCIH VAŠIH SE NAHAJA.

VESELE PRAZNIKE IN

SREČNO NOVO LETO 2019

vam želimo otroci in

vzgojiteljici iz skupine Mravljice

Prispevek napisala: Tanja Cerar

Mravljice - november

»Na pomoč, na pomoč,

vaš požar je naša stvar.

Naj bo dan ali noč,

mi sirene ne prespimo,

mi z brizgalno pridrvimo

in gasimo, in gasimo«.

Prvi teden novembra smo zakorakali z gasilsko tematiko. Obiskali smo gasilski dom PGD Moravče, kjer so nam gasilci pokazali svojo opremo, orodja in vozila. Najbolj smo bili veseli »špricanja« z ročno brizgalko. Veliko smo se tudi pogovarjali, kaj narediti v primeru požara ali poplave. V šoli smo poiskali simbole oziroma oznake, ki so nam v pomoč v primeru nesreče, pa tudi gasilni aparat in hidrant za vodo.

V naslednjih dveh tednih smo se prepustili umetnosti. Obiskali smo Narodno galerijo v Ljubljani. Predhodno smo prebrali knjigo Gal v galeriji in ugotovili, da ima škrat najraje slike, zeleno barvo in tišino. Veliko smo slikali, zato smo si v ta namen v šolskem likovnem ateljeju sposodili slikarsko stojalo. Obenem pa smo bodoči šolarji imeli možnost opazovati učence pri njihovem delu. Škratu Galu iz Narodne galerije smo narisali risbice in skupaj napisali pismo. Sedaj le čakamo, da nam odgovori.

Presenetil nas je prvi sneg, ki nam že počasi odpira vrata v čarobni december. Odpravili smo se na igrišče, kjer smo lovili prve snežinke. Pripravljali smo se na novoletni bazar, izdelovali voščilnice ter izdelke iz slanega testa. Vzgojiteljicam smo pomagali pri izdelovanju zimske dekoracije in s tem okrasili in polepšali našo igralnico.

Ni čudno, da gre čas tako hitro naprej, ko pa se imamo skupaj tako imenitno.

Lepo vas pozdravljamo,

otroci iz skupine Mravljice s Tanjo in Romanco.

Prispevek napisala: Tanja Cerar

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)