Prometna vzgoja

PROMETNA VARNOST V VRTCU IN PROJEKT PASAVČEK

Prometna varnost je ena izmed zelo pomembnih tem, s katero smo se seznanjali tekom celega šolskega leta. Posebno skrb smo namenili varnosti naših najmlajših, ter spoznavali kako (p)ostati varen udeleženec v prometnem okolju.

Prometne vsebine smo spontano, načrtovano, ter smiselno vključevali v naš vsakdan, ter jih spretno prepletali skozi različna področja dejavnosti v vrtcu. Vsebine so bile prilagojene razvojni stopnji in predhodnemu znanju vrtčevskih otrok. Rdeča nit, ki nas je vodila skozi posamezne aktivnosti je bilo spoznanje, da je vzgoja in izobraževanje najmlajših otrok, na področju prometne vzgoje temelj za pridobivanje kulture o prometu. Za doseg ciljev smo si zamislili in izvedli vsebinsko pester in bogat program dejavnosti v želji, da bi otrokom, njihovim staršem in ostalim obiskovalcem vrtca na igriv, prijeten, zanimiv, predvsem pa razumljiv način, predstavili različne prometne situacije in reakcije. Bogatejši za nova spoznanja in izkušnje so otroci počasi a vztrajno spoznavali promet, pravila in zahteve, jih postopno sprejemali in se po njih ravnali. Kot aktivni udeleženci v prometnem okolju so pridobivali potrebna znanja in izkušnje za varno vedenje v prometu, ter razvijali sposobnosti in navade, ki jih bodo vodile v prometu vse življenje. Za vse nas je bilo to poučno a  hkrati zelo zabavno leto!

Prispevek napisala: koordinatorica prometne vzgoje v vrtcu, Suzana Trivič

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)
E-pošta: vrtec@osmoravce.si