01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

V sredo, 23. 9. 2021, je bilo v vrtcu prav posebno vzdušje. Praznovali smo namreč prihod jeseni in prvi jesenski dan. V skupinah so potekale različne dejavnosti. Kaj vse se spremeni jeseni in kaj nam jesen prinaša, smo z otroki spoznali z ogledom različnih knjig, slikanic ali kar ob ogledu kamišibaja. Večina skupin je del dneva preživela tudi zunaj, v naravi. Z otroki smo se odpravili v gozd, na pohod ali le na krajši sprehod v okolico vrtca. Nekatere skupine je obiskala tudi Botra Jesen. Otrokom je prinesla polne košare jesenskih plodov. Otroci so plodove spoznali, se z njimi igrali ali jih uporabili pri prvi jesenski ustvarjalni igralnici. Botra Jesen je za eno izmed skupin pripravila prav posebno nalogo, kajti poiskati so morali skriti zaklad. Le kaj mislite, da se skrivalo v njem?

Spremembe letnega časa bomo z otroki opazovali tudi v naslednjih dneh.

 

Prispevek napisala Janja Levičnik Podržaj

 

                        

Dostopnost