Mesec marec je bil za nas nekaj posebnega. Saj smo vanj zakorakali na malo drugačen način. Naša telovadnica se je spremenila v fotografski studio. Fotografi so poskrbeli za čudovite skupinske fotografije in portrete. Sami, pa smo se preizkusili v vlogi modelov.
Nad rezultati smo več kot zadovoljni.
Razveselila nas je tudi vzgojiteljica Vida, ki se je vrnila med nas. Zaupali smo ji vse, kar smo doživeli, ko je ni bilo med nami.
Skupaj smo si ogledali predstavo v izvedbi gledališča Fru – Fru z naslovom; Mamin zmaj, ki je bila namenjena starejšim otrokom v skupini. Veseli smo bili, da smo si jo lahko ogledali v KD Moravče.
Obiskala nas je tudi maskota: »Grini«, ki ozavešča otroke o pravilnem ločevanju odpadkov.
Ogledali smo si prikaz odvoza odpadkov in si pobližje ogledali smetarsko vozilo.
Ugotovili smo, da kljub temu, da smo majhni, že veliko vemo.
Izvedli smo čistilno akcijo v parku in za nagrado, obiskali igrala na katerih smo zelo uživali.
Obiskali smo knjižnico in se pogovorili o pravilnem vedenju v njej.
Lepo pomladno vreme smo izkoristili za bivanje in igro na prostem.
V mesecu marcu smo praznovali tudi kar nekaj posebnih dni, ki smo jih obeležili z likovnim ustvarjanjem.
Ustvarjali smo za mamice in očije in za njih pripravili prav posebno presenečenje.
Deležni smo bili tudi prav posebnega dogodka, in sicer smo izvedli pomladne delavnice na katerih smo tudi nastopali z krajšim programom. Na pomladnih delavnicam smo zelo uživali skupaj s starši in poskrbeli, da nihče ni odšel domov praznih rok. Skupaj z vašo pomočjo smo v igralnico prinesli pomlad.
Spomnili smo se tudi naših mamic in jim ob materinskem dnevu pripravili prav posebno presenečenje.
Vas zanima kaj je to? Naše mamice že vedo.
Veliko smo prepevali in plesali ter izrekali voščila. Saj so kar trije »Sončki« praznovali in postali leto starejši.
Mlajši otroci so si ogledali tudi predstavo z naslovom: Noge gor, glava dol.
Ob koncu meseca pa smo si ogledali še eno predstavo v izvedbi strokovnih delavk spodnjega vrtca z naslovom: Prihaja pomlad , ki je bila zelo sproščena in smo v njej zelo uživali.
Upamo, da dogodek še kdaj ponovimo.
S tem pa naših dogodivščin še ni bilo konec.
Saj nas je obiskal Mandi, velikonočni zajček, ki nam je pripravil prav posebno presenečenje.
Na poti v vrtec je izgubil svoja velikonočna jajčka
In mi smo jih seveda iskali z namigi.
Vse namige in naloge smo uspešno opravili in na koncu našli zaklad.
Kaj je bilo to, pa vam ne povemo.
Naj to, ostane skrivnost.

Lepe velikonočne praznike vam želimo otroci iz skupine« Sončki » z Vido in Barbaro.