01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

Vsak mesec v našem oddelku prinese nove dogodivščine in veliko njih je vezanih tudi na tradicijo povezano z običaji. Otroke so željni novih znanj ter radi sodelujejo po svojih zmožnostih. Tako smo v začetku meseca spoznali našega pesnika, ki je avtor tudi SLOVENSKE HIMNE – Franceta Prešerna. Sodelovali smo v tednu pravljic in svojo najljubšo pravljico imeli možnost povedati svojim prijateljem v oddelku.
Da je mesec februar res poseben, je kriv prav poseben čas – čas PUSTOVANJA. Pust je slovenski ljudski običaj, ki preganja zimo in kliče pomlad. Ta dan so v vrtec prišle raznolike pustne šeme. Otroci so bili razigrani v pustni povorki po domačem kraju ter plesu v maskah s svojimi prijatelji. Tako smo v tem mesecu z potepanjem po naši čudoviti naravi že zakorakali v mesec MAREC !

Članek zapisala: Neža Urankar

    

Dostopnost