01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

Po novoletnih počitnicah, ko smo se vrnili vsi spočiti in z veliko energije, smo se spoznali z novo glasbeno pravljico Živali pri Babici Zimi. Postopoma smo spoznavali živali in pravljice ter njihove lastnosti. Živali smo tudi oponašali (glasovno in gibalno) ter se preizkusili glasbeno: zapeli smo pesmi živali, ki smo jih že poznali (Medved kosmatinec, Lisička je prav zvita zver) in se naučili nekaj novih (Babica Zima, Snežak). Igrali smo tudi na male inštrumente in se igrali glasbeno-gibalne igrice v telovadnici in igralnici ter prebirali pravljice. Sredi meseca pa nas je presenetil sneeeeeeeg! Otroci so bili zunaj navdušeni – dričali smo se po hribu navzdol, poskušali izdelovati sneženega moža, se kepali in se zabavali na snegu. Prinesli smo si ga tudi v igralnico, da smo spoznavali lastnosti snega: mrzel, se topi, bel…
Praznovali smo kar 5 rojstnih dnevov, tako da želimo vsem našim slavljencem vse najboljše.
Proti koncu meseca so vzgojiteljice spodnjega vrtca pripravile dramsko pravljico Živali pri Babici Zimi, katero so si otroci z navdušenjem ogledali. Obiskali smo tudi knjižnico, k nam na obisk pa je prišla medicinska sestra, ki nam je predstavila, kako ostati zdrav.
Lepo vas pozdravljamo.

Prispevek zapisala: Petra Štefan

     

Dostopnost