MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Muce

Vzgojiteljica: Ana Gerčar       muce
Pom. vzgojiteljice: Ivanka osolnik Avbelj
Starost otrok: 1-2 leti
Število otrok: 14

»Ko se osredotočiš na dobro,

dobro postane še boljše.«

(Abraham Hicks).

Dvema otrokoma, ki že obiskujeta vrtec, se je pridružilo še 12 novinčkov, ki so prvič prestopili vrata naše igralnice Muce. Skupaj nas je 14 in v tem letu se bova posvetili dobremu počutju otrok in vsakemu izmed nas. Osredotočili se bomo na njihov napredek – na dobro, da bo lahko postalo še boljše.

Natisni E-naslov

Muce - december

Praznični dogodki v skupini MUCE v decembru

Slavnostni prižig lučk nas je pospremil v decembrsko dogajanje. Skupaj z otroki skupine Miške in Murenčki smo ob prepevanju s spremljavo kitare doživeli prižig lučk. V dogodek nas je pospremilo pripovedovanje pravljice Nekega zimskega dne, avtorice M. C. Butler, ki nas je tudi vodila v dejavnosti v tem mesecu.

V naslednjih dneh smo se prvič preizkusili v gnetenju mase in otroci so dejavnost z zanimanjem sprejeli. Najraje so posegli po valjarju in modelčkih za oblikovanje, zato sva jim tudi v drugih dneh podobne dejavnosti tej še omogočili.

Okrasili smo lončke za posejano žito in vsak dan opazovali, kako žito tudi raste.

Dneve nam je popestrila glasba; prepevanje, ples, rajalni plesi, gibalna ponazarjanja pesmi in bibarij. Otroci pa so se tudi sami preizkusili v igranju na male instrumente.

Obiskali so nas tudi dijaki vzgojiteljske šole iz Kamnika, ki so nas razveselili s svojo predstavo. Otroci naše skupine tovrstne dejavnosti sprejemajo z navdušenjem in radovednostjo.

Gibanje ob poligonu, med različnimi blazinami, z igrami z žogo in obroči pa nas spremljajo pogosto kar v igralnici.

Ob koncu meseca nas je obiskala ga. knjižničarka Katarina Peterc, ki nam je prijazno pripovedovala »kamišibaj«.

Skupina Muce, Ana Gerčar in Ivanka Osolnik Avbelj.

Napisala: Ana Gerčar.

Muce - november

Novembrsko dogajanje v skupini MUCE

Skozi mesec nas je vodila pravljica Muca copatarica, avtorice Ele Peroci. Dejavnosti so se s tematiko povezovale in nadgrajevale. Pripovedovana pravljica ob aplikacijah je otroke pritegnila in navdušila. Vsebino pravljice sva poglobili z gibalno igro Iščemo copatke.

Z otroki smo si v tem letu ogledali prvo abonmajsko predstavo gledališča Fru-fru, z naslovom Diči diča. Otrokom je bila predstava zanimiva; kazali so na določene igrane detajle v igrici, se obračali v smer zvoka, ki se je zaslišal. Predstavo so res doživeli.

Na sprehodih so z navdušenjem opazovali spreminjanju narave; padanje jesenskih listov, opazovali so živali … Dneve smo si popestrili s premagovanjem poligona, postavljenega na različne načine. Otrokom gibanje veliko pomeni, ob njem se sprostijo in uživajo.

Seznanili smo se z rajalnim plesom pesmi Ringa raja ter preizkušali tehniko lepljenja delcev na copatke.

Ana Gerčar.

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)