MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• decembertop2015
  • top7
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Žogice

Vzgojiteljica: Barbara Mihelčič       zogice
Pom. vzgojiteljice: Metoda Vesel
Starost otrok: 4-6 let
Število otrok: 21

Otroci iz različnih skupin in nekaj novincev smo se združili v novo skupino. Z veseljem in navdušenjem prihajamo v novo igralnico, ki se nahaja v prostorih šole. Med vsakodnevnimi dejavnostmi in igro se otroci spoznavajo, si medsebojno pomagajo in sodelujejo na različne načine, zato se med njimi že tkejo nova prijateljstva.

»Otroške igre niso samo igre, ampak jih je potrebno smatrati kot otrokove najresnejše dejavnosti.« (Michel de Montaigne)

Natisni E-naslov

Žogice - december

V decembru so otroci sodelovali v različnih dejavnostih, ki so jim omogočile doživetje čarobnosti, pravljičnosti in spodbujale njihovo domišljijo in ustvarjalnost. Vsaka od dejavnosti in vsak dogodek je otroke razveselil na svojstven način in jim omogočil izražanje veselja, razigranosti in na drugi strani umirjenosti in sproščenosti.

V naši skupini so se otroci vsako jutro veselili prav posebnega trenutka, ko smo polni pričakovanj in radovednosti pogledali v našo škatlo pod smrekico. V njej nas je vsako jutro čakalo sporočilo ene od čarobnih vil, včasih pa nas je v škatli pričakalo tudi kakšno presenečenje. Čarobne vile so s svojimi zanimivimi sporočili otroke seznanjale z različnimi vrednotami kot so: hvaležnost, dobrota, prijateljstvo, odgovornost… Z otroki smo se pogovarjali o vsebini pisma in na zanimiv, sproščen in umirjen način spoznavali pomen ustvarjalnosti, umirjenosti, domišljije, petja, plesa, kako skrbimo za naravo in okolje… Sporočilo je bilo tudi vodilo za dejavnosti v tistem dnevu.

S težkim srcem smo se zadnji dan pred počitnicami poslovili od vil, se jim zahvalili za vsa čudovita presenečenja in čarobno darilo, ki nas bo tudi v naslednjih dneh spominjal nanje.

Toplo ognjišče in smeh v očeh,
iskreno želimo vam v teh prazničnih dneh.
Da zdravja in srečnih dogodkov nešteto,
vam v obilju nasulo bi novo leto.

Želimo vam srečno v letu 2019!

otroci, Barbara in Metoda

Prispevek napisala: Barbara Mihelčič

Žogice - november

Veliko časa smo posvetili spoznavanju gasilcev, ki ji otroci tako občudujejo. Seveda je bil obisk gasilskega doma in spoznavanje dela gasilcev, za vsakega od otrok zanimivo in posebno doživetje, o katerem smo se veliko pogovarjali in svoja doživetja ter spoznanja utrjevali na veliko različnih načinov.

Na ta mesec pa nas veže prav posebna izkušnja in nepozabno doživetje, saj smo se z avtobusom odpeljali v naše glavno mesto Ljubljano. Obiskali smo Narodno galerijo. Zeleni škratek Gal nas je popeljal po čudoviti čutni poti, na kateri smo spoznavali prečudovite slike. Poslušali smo zanimive zgodbe, ki so se navezovale na slike. Vsaka od zgodb in slik nas je popeljala v preteklost in naši domišljiji razprla krila.

Polni prečudovitih vtisov smo tudi sami ustvarjali slike, na katere smo zelo ponosni. Z navdušenjem smo jih razstavili v svoji galeriji pred našo igralnico.

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)