MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

NASTOP PREDŠOLSKE FOLKLORNE SKUPINE »LILIJE«

»A je kruh že pečen?«

»Ne, zažgan.«

»Kdo ga j' pa zažgal?«

»Ta poredni Gregor.«

»Gregor, ker si pa kruh zažgal, boš pa roke navzkriž držal!«

»Šik'l-šak'l, praz'n žak'l, kdor ga 'ma, naj ga da!«

V četrtek, 1. 2. 2018, so otroci predšolske folklorne skupine »Lilije« izvedli svoj drugi nastop v letošnjem vrtčevskem letu, v sodelovanju s Turističnim društvom Moravče. Skupaj s šolsko folklorno skupino smo se odpeljali v Ljubljano na Gospodarsko razstavišče, kjer smo nastopili na sejmu Natour Alpe-Adria. Otroci so nastopili s plesi: Igramo se, igramo se, To je tista muha, Diradičindara in s plesno igro A je kruh že pečen. Nastop je bil več kot uspešen in otroci so si prislužili velik aplavz. Po nastopu smo se sprehodili po sejmu in si ogledali stojnice in seveda so se otroci v folklornih oblačilih izkazali za veliko atrakcijo na sejmu.

Drugi nastop je za nami, mi pa pridno vadimo naprej. Spoznali bomo nekaj novih plesov in že pričeli s pripravami za nastop, ki nas čaka v mesecu marcu.

Prijazen pozdrav vsem! Otroci, Gregor in Karmen!

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.

NatisniE-naslov

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)