01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

Otroci že zelo zgodaj izrazijo svojo željo po raziskovanju. Narava je prostor kjer otroke pritegne z svojo edinstvenostjo. V mesecu maju smo se še posebej zavzeto lotili naravoslovja in postopno spoznavali nekatere zakonitosti našega okolja. Aktivni pristop otroku omogoča pridobivanje novih znanj z lastnim sodelovanjem, kar je za otroka izredna motivacija. V oddelku smo preko makete opazovali kroženje vode. Se igrivo spopadli z plovnostjo ter vključili še matematiko in nestandardne merske enote. Ogledali smo si kar dve dramski predstavi, se seznanili z novim pesmicam in deklamacijo. Veliko časa smo preživeli na prostem, ker je narava največja učiteljica in nam poleg njenih naravnih danosti omogoča še ogromno gibanja.
Imeli smo pester in barvit MAJ, kot smo vsi, ki smo v oddelku PIKAPOLONICE !

Napisala: Neža Urankar

     

 

Dostopnost