01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Novembra smo veliko časa posvečali gibanju na prostem, kjer smo s čutili spoznavali naravo, občudovali pisano jesensko listje in se večkrat odpravili v gozd. Nekaj dejavnosti in iger smo izvajali kar zunaj, saj svež zrak pripomore k boljšemu počutju. Ob različnih sprehodih v naravo smo vsakodnevno spremljali spremembe v naši okolici. Kljub temu, da so se naši sprehodi večkrat začeli v megli, smo se za nazaj vračali nasmejani, saj nas je po poti že ujel in nežno božal sonček zlati. Spoznavali pa smo tudi bonton in pravila v gozdu s pravljico Gozdni bonton (K. Kukovič). Drevesa pa nismo našli le v gozdu, ampak tudi v pravljicah. V izvedbi vzgojiteljice Jože smo si ogledali kamišibaj z naslovom Čarobno drevo – ta zgodba je bila posebna, saj smo pri njej uporabili le eno čutilo, vid. Pravljica nas je tako očarala, da smo se tudi sami odločili narediti čarobna drevesa. Poprijeli smo za voščenke, škarje, liste in nastal je čudovit, pisan jesenski gozd. Skozi čarobni gozd pa nas je večkrat popeljal tudi Gregor z vodeno vizualizacijo ob spremljavi instrumentalne glasbe. Smeh je pol zdravja in tudi mi smo se veliko nasmejali ob gledanju predstave Krtek Zlatko v izvedbi lutkovnega gledališča Fru-fru. Praznovali in obeležili pa smo tudi slovenski tradicionalni zajtrk. Ta dan smo mizo okrasili s pisanimi prtički, cvetjem in se prepustili dobrotam lokalnih kmetij. Mmm, kako je bilo slastno.
Mi pa nekaj vemo
in vam kar zdaj povemo.
Palček en, palčka dva,
že so trije tu doma.
Mahajo, da prideš tudi ti,
na naš bazar novoletni.
Pozdravček od »Račk«.

Prispevek napisala: Tanja Cerar

    

Dostopnost