01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Za nami je prvi mesec v igralnici »Metulji«. Skupaj smo se zbrali otroci iz dveh skupin ter medse sprejeli še dva novinca. Spoznali smo našo novo, za nekatere že znano, igralnico. Preko različnih socialnih iger, smo spoznavali drug drugega. Saj poznate tisto, »Osliček, kdo te jaha?«. Poleg te smo se igrali še »Zeleni krokodil«, »Stol na moji desni je prazen«, »Kdo manjka?«, ter še mnoge druge. V tem mesecu smo praznovali veliko rojstnih dni, se ob tem prijetno zabavali in posladkali. Vsak dan smo odhajali ven, na svež zrak. Včasih smo odšli na daljši sprehod, že skoraj pohod, spet drugič do otroškega igrišča v Moravčah, do Drtijščice ali pa kam drugam. Kamorkoli smo šli, smo se zelo zabavali, še posebej, če smo se lahko tam igrali v gozdu. V tem mesecu smo imeli tudi nekaj pomembnih dogodkov; otvorili smo naše prenovljeno vrtčevsko igrišče. Na prireditvi smo nastopali tudi mi, naučili smo se pesem »Kuharji« (D. Turičnik), si izdelali kuharske kape ter navdušili na nastopu. Med prvimi smo lahko preizkusili naša nova igrala in res so čudovita! Naslednji dogodek, ki smo se ga udeležili je bil množični tek otrok pod okriljem Atletske zveze Slovenije. Pridružili smo se številnim skupinam našega vrtca, in ob poti za Drtijščico priredili tekaško tekmovanje. Močno smo navijali drug za drugega, tekli ter si na koncu prislužili nagrado – medaljo! Ne smemo pozabiti niti na praznovanje prvega jesenskega dne in obenem Dan slovenskega športa. Ta dva dneva smo združili s pohodom na Hribce, ter igro v tamkajšnjem gozdu, ki je že lepo obdan v jesenske barve.
V tem mesecu so bila v naši igralnici sklenjena nova poznanstva in prijateljstva, ki jih bomo skozi celo leto negovali. Veselimo se vseh dogodivščin, ki so še pred nami.
Lepo vas pozdravljamo, »Metulji« s Klavdijo, Ano in Natašo.

Prispevek zapisala: Klavdija Gorišek