01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Hiša bi rada imela vrt, majhen vrt.
Vrt prosi pridi črni krt, črni krt.
In res pride krtek Rišpišpa,
Ves dan dela, zemljico rahlja,…«

V mesecu juniju smo nadaljevali s temo travniških živali.
Na sprehode smo ponovno vzeli raziskovalne lončke, našli pa smo tudi mreži, s katerima smo lovili kačje pastirje in metulje. Sprehajali smo se ponovno ob Drtijščici vse do Drtije in vse do Serjuč. S seboj smo vzeli malico, piknik odejo in kar nekaj dni preživeli pustolovsko na svežem zraku.
V igralnici smo veliko ustvarjali, se pogovarjali, prepevali in se igrali. Tokrat smo spoznavali življenjski cikel metulja, kako se razvije iz gosenice. S pomočjo figuric je bil ta prikaz veliko lažji. Za konec smo se seznanili še s krtom, prebirali pravljice, izdelali mini gledališče s krtom (v lončku) in si v igralnici pripravili veliko “podzemnih rovov”, skozi katere so se prebijali naši mali krti. Praznovali smo kar nekaj rojstnih dni in praznovali prihod poletja s poletnim ustvarjanjem in prepevanjem poletnih pesmi.
Poletje nam že podarja lepe sončne in vroče dni, podarja nam nove ideje za prepevanje, ustvarjanje in igro.
Vsem našim želimo lepo poletje, naj bo preživeto v družbi najbližjih.

Lepo vas pozdravljamo otroci skupine Žabice s Karmen in Špelo.
Zapisala: Karmen Mihelčič