01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Jaz pa grem na zeleno trav’co
trgat rož’ce za mojo mam’co,
trgat rož’ce za mojo mam’co,
lepe bele marjetice.« (ljudska)

Kaj vse smo doživeli v mesecu marcu?
Vstop v mesec je bil norčav, v vrtec so prišle maškare. Ta dan smo rajali, plesali, se sprehodili po Moravčah, vriskali in (neuspešno) preganjali zimo. Zares veliko časa smo preživeli na prostem. Sprehodi in pohodi so nas ponesli naokoli – ob Drtijščici vse do Serjuč, po travniku do Lovske koče, do mlinčka, naokoli čez Rudnik, ob priliki pa smo zakorakali tudi v gozd, kjer se lepo razvije prosta igra z naravnimi materiali. Otroci se prepustijo naravi in njihova domišljija takrat ne pozna meja. Ob prihodu pomladi smo na travnikih iskali tudi znanilce pomladi, poslušali smo ptičje petje, jih poimenovali in spoznali nekaj pesmi o pticah: Sinička, Črni kos, Čuk se je oženil in druge. Tema oz. pravljica meseca je bila Pomladni zajček – odkrivali smo pomlad in se pogovarjali o družini.
Čas, katerega smo preživeli v igralnici smo izkoristili za pogovore, prosto igro, ustvarjanje in gibanje. V tem mesecu je z nami dva tedna preživela tudi dijakinja Sara, ki nas je obiskala že ob pričetku tega šolskega leta. Igrali smo se zanimive socialne in gibalne igre: Čigav copat je to?, Kdo je pod odejo?, Ptički v gnezdo in druge. Praznovali smo kar dva rojstna dneva, rajali in se posladkali. Veliko poudarka še vedno posvečamo fini motoriki: strižemo, ovijamo volno okoli najrazličnejših predmetov različnih debelin, mečkamo kroglice, trgamo papir,… V tem mesecu nas je ponovno obiskala medicinska sestra Nataša in se z nami pogovarjala o higieni zob, prav tako pa smo tudi v tem mesecu obiskali ljudsko knjižnico, poslušali pravljico in si izposodili nekaj kartonk. Ob koncu meseca smo pripravili presenečenje za naše starše in jim ob materinskem dnevu poklonili darilo – vazo z rožo. Vazo smo naredili tako, da smo okoli žebljev ovijali volno, rožo pa smo izdelali s pomočjo krep papirja in vejic.