01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Pika poka pika polon’ca,
pika poka pika polon’ca.
Pika poka pika polon’ca,
pika poka sedem pik ima.«

V mesecu februarju je bila vodilna pravljica Živali pri babici zimi. Tekom meseca smo se s pravljico spoznavali na različne načine – otrokom sva pripravili lutkovno-glasbeno pravljico, pogovarjali smo se o živalih, ki nastopajo v pravljici, jih glasovno in gibalno ponazorili. Izdelali smo več izdelkov na temo in pri tem uporabljali različne materiale (blago, filc, usnje, vato, folijo, barvne papirje ipd.). Veliko smo se zadrževali zunaj, na sprehodih, večkrat smo obiskali tudi gozd, se seznanjali z gozdnim bontonom, se igrali z naravnimi materiali, gradili hišice za škratke, objemali drevesa,… Na začetku meseca smo naredili tudi eko izdelek za eko oglasno desko zgornjega vrtca – otroci so naredili lepljenko snežaka. Najprej so časopisni papir strigli s škarjami nato pa te koščke prilepili na plakat. Veliko časa smo namenili gibanju tudi v vrtcu – v avli smo si postavili mini poligon, se rokovali z žogo v parih (kotaljenje, podajanje, lovljenje), se igrali z baloni in se z njimi masirali. Kot vsak mesec, smo tudi tokrat obiskali ljudsko knjižnico, prisluhnili pravljici in si sposodili nekaj kartonk. V tednu pravljic smo se posvetili pikapolonicam in jih izdelali iz slanega testa. Ob koncu meseca, med počitnicami, pa smo se že “ogrevali” za pusta. Izdelali smo nekaj klovnov z različnimi tehnikami in se seznanili s prazničnimi pesmicami. Poleg vseh načrtovanih dejavnosti pa smo vi seveda vzeli tudi čas za prosto igro.