01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V mesec marec smo vstopili malo drugače – norčavo. V vrtec so prišle maškare, zato smo rajali, plesali in se igrali z baloni, vse z namenom, da preženemo zimo in prikličemo k nam že težko pričakovano pomlad. Prihajajoče pomladi pa se nismo veselili samo mi, ampak jo je tudi naš zajček Hopek komaj pričakoval. Posvetili smo se pravljici Hopek išče pomlad (Pfister, M.) iz katere sva črpali ideje za različne dejavnosti. Tako kot Hopek smo se tudi mi večkrat odpravili na potep. Na prvi pomladni dan smo s seboj vzeli pomladno vrečko ter se odpravili na iskanje in… našli smo jo. Trobentice, zvončki, vijolice, žafrani; vse naštete cvetlice smo našli na bližnjih tratah. Kaj pa nam je najbolj všeč pri pomladi? Ko nas topel sonček poboža po ličku in prinese nasmeh na obraz. Seznanili pa smo se tudi z novima pesmicama Trobentica in zvonček ter Zajček Dolgoušček (J. Bitenc). Likovno smo ustvarili naglavno lutko zajčka Hopka ter ga gibalno oponašali. Obeležili smo kar nekaj posebnih dni v mesecu marcu ter za bližnje pripravili majhna presenečenja; mamicam in sestricam smo voščili ob dnevu žena in materinskem dnevu, prav tako pa tudi očkom in bratcem za dan mučenikov. Za nas poseben dan je bil 24.3., ko smo bili prvič vsi skupaj prisotni v vrtcu. Poleg vseh likovnih ustvarjalnic ter pomladnih sprehodov pa smo vsi vzeli tudi čas za prosto igro, ki je temeljna otrokova dejavnost.
Pomladni pozdravček od »muckov«.

Prispevek napisala: Tanja Cerar.