01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Jaz pa grem na zeleno trav’co, trgat rož’ce za mojo mam’co«, se je zadnji mesec slišalo prepevanje iz naše igralnice. Mesec marec smo posvetili pogovoru o naših družinah. Vsak otrok je v vrtec prinesel fotografijo svoje družine; staršev in sorojencev. Izdelali smo hišico, kjer se v vsakem oknu skriva fotografija ene izmed naših družin. Vsakodnevno radi odpiramo ta okenca na hišici in jih opazujemo. Ogledali smo si lutkovno predstavo o Medvedki Metki in njeni mamici. Ugotovili smo, da imamo tudi mi naše mamice zelo radi, prav tako kot Medvedka Metka. Zato smo jim ob materinskem dnevu izročili darilo, ki smo ga izdelali zanje. Nismo pa pozabili niti na naše očke, tudi njim smo podarili naš izdelek.
Otroci skupine Medvedki smo sončne dneve izkoristili za gibanje na svežem zraku in veliko dolgih sprehodov po naši okolici. Na enem izmed sprehodov smo v parku nabrali odpadle vejice. Odnesli smo jih v vrtec, jih prilepili na list in dodali vato, ki smo jo odeli v rožnate barve. Nastala so čudovita pomladna drevesa. Tudi na naših oknih je zacvetelo; pobarvali smo pisane cvetlice in izdelali lastovke, ki so nam iz daljnih toplih krajev prinesle pomlad. Pred nami so vse toplejši dnevi in zelo se jih veselimo.

Lepo vas pozdravljamo otroci iz skupine »Medvedki« s Klavdijo in Anjo.