01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V začetku meseca smo obiskali Krajevno knjižnico Daneta Zajca, kjer nam je knjižničarka prebrala pravljico Snežaki v vrtcu. To je bil tudi uvod v našo osrednjo temo v mesecu februarju – ZA DEVETIMI GORAMI. Posvetili smo se vsem vrstam pravljicam in spoznali različna pravljična bitja. Otroci so v vrtec prinesli svoje najljubše pravljice, ki smo jih prebirali v jutranjem krogu, med počitkom in popoldan. Najbolj pogumi so svoje pravljice pripovedovali kar sami. Vsak otrok je narisal tudi svojo najljubšo pravljico, na koncu pa smo izdelali čisto svoje knjigice z izmišljenimi pravljicami.
Naučili smo se novo deklamacijo Kje živi pravljica.
Ker je bila zunaj še vedno zima, smo izdelali tudi snežne krogle.
Seznanili pa smo se tudi z našim največjim slovenskim pesnikom – Francetom Prešernom. Poslušali smo slovensko himno, Podvodnega moža in si prebrali pravljico O dečku, ki je pisal pesmi (M. Podgoršek). Kot pravi umetniki pa smo upodobili tudi pesnikov portret.
Lepo vreme pa smo izkoristili za sprehode ob Drtijščici, do lovske koče in do Rudnika ter Hribc.

Zapisala: Urša Zajc