01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si
V mesecu februarju smo velik poudarek namenili pravljicam in družabnim igram. Otroci so od doma prinesli svoje najljubše pravljice, ki smo jih vzgojiteljice prebirale vsem otrokom v skupini. Pravljice imajo velik pomen pri čustvenem in moralnem razvoju otrok. Pomagajo tudi pri razvoju govornih sposobnostih in spodbujajo domišljijo. Govorne sposobnosti in dobro samopodobo so otroci razvijali tudi s pomočjo projekta Pravljični palček. ki ga organizira knjižnica Domžale. Otroci so svojim prijateljem ob slikanici pripovedovali dogajanje v pravljici. Ob družabnih igrah pa so se otroci učili sodelovanja, samostojnosti, vztrajnosti, razvijalo pa se je tudi njihovo kognitivno mišljenje.
Prispevek napisala:
Kristina Klopčič