01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

BABICA ZIMA NA OBISKU
Mesec januar je mesec, ko vstopimo v novo leto z novimi željami, upanji in pričakovanji. Tudi v skupini Miške se je novo leto začelo s prihodom druge vzgojiteljice in pridružila sta se nam dva novinca. Vzpostavljali smo nove prijateljske odnose tako z vzgojiteljico kot tudi z novincema. Že se veselimo naših skupnih druženj in iger.
V mesecu januarju smo se še posebej radi igrali gibalno zgodbo po pravljici Babici Zimi. Ob pripovedovanju pravljice, ki nam jo je pripovedovala vzgojiteljica, smo gibalno posnemali gibanje živali, ki nastopajo v pravljici. Ali uganete, katera žival nam je bila še posebej všeč. To je bil medved, ki je močno stopal iz ene noge na drugo in se odpravil v svoj brlog, kjer je zadremal. Poleg gibalne zgodbe, smo večkrat prisluhnili pravljici Babica Zima ob ilustracijah, ki sta jih pripravili vzgojiteljici. Še posebej zanimiva je bila ˝čutna pravljica˝, kjer smo na velikem plakatu lahko tipali in se dotikali živali, ki so bile narejene iz različnega odpadnega materiala. Prisluhnili smo pesmi Babica Zima in ob zaključku meseca si ogledali še lutkovno predstavo Babica Zima. Otroci so z velikim zanimanjem prisluhnili in opazovali dogajanje v predstavi. Za nas je bilo to prav posebno doživetje, saj se nam je lutka Babica Zima pridružila tudi pri igri. Nekateri smo bili najprej malo zadržani in previdni, a na koncu smo se vsi z navdušenjem igrali z njo in ob koncu igre pomahali v slovo.
V naš vsakdan pa smo vedno vključili igro, pogovore, prepevanje otroških pesmi in seveda tople objeme.

Lepo vas pozdravljamo, otroci iz skupine Miške z Mojco in Bojano
Zapisala vzgojiteljica Mojca Vozel