01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Metulji v januarju

Januar smo posvetili zimi. Raziskovali smo zimsko pokrajino. Odkrili smo slano, zamrznjene krtine in zamrznjene luže na katerih smo se drsali. Drsanje po lužah in lomljenje ledu je bilo res neverjetno doživetje. Zimo smo s pomočjo likovnega ustvarjanja in prepevanja zimskih pesmic pričarali tudi v naši igralnici. Tako nas iz sten gledajo snežaki, ob pogledu na zasnežene pokrajine, ki smo jih narisali, pa nas kar malo zazebe. Spoznavali smo kaj delajo živali pozimi. Živali, ki si pozimi iščejo hrano smo iskali tudi v gozdu. Verjetno smo bili preglasni, saj nismo srečali nobene. Smo pa v zgodbi Rokavička izvedeli, da so se živali skrile v rokavičko, ki jo je dedek izgubil, ko se je odpravil na sprehod. Tudi mi smo hoteli tako posebno rokavičko v katero bi se skrile živali in zato smo si jo sešili. No našli smo le vzorčke na rokavičko iz kartona. Sedaj pa čakamo če bo naše rokavičke našla kakšna žival. Med čakanjem pa smo se zatopili v igro.

Prispevek napisala:
Kristina Klopčič