01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Položimo na tla kepo snega – in glejte snežak že noge ima.
Še trebuh in glavo pa nos in oči – in že se snežak veselo smeji…« (M. Zore)

V mesecu januarju, smo se želeli spoznati s pravljico Živali pri babici zimi, vendar… Hladno zimsko vreme, sonce in čarobnost zunaj nas je prepričala, da si najprej ogledamo naravo v zimskem času. Pokukali smo v svet pravega naravoslovja in izvedli veliko dejavnosti v povezavi z VODO… Na sprehodih smo opazovali ivje, zaledenele zaplate, po katerih smo se pogumno sprehajali, opazovali smo, kako sonce vpliva na led. V igralnici smo izvedli kar nekaj dejavnosti na to temo – naredili smo led, ga opazovali, kaj se z njim dogaja v igralnici,… Na zamrznjene ploskve smo risali z vodenimi barvami in odtiskovali, igrali smo se z ledom, ga polivali s toplo vodo, izdelali ledene barve s pomočjo katerih so nastale prave čarovnije,… Led smo celo razbijali… Jaaa, razbijali smo. Zamrznjene gmote so imele v sebi manjše figurice, do katerih smo prišli s pomočjo kladiva – otroci so s kladivom razbili led in našli presenečenje. Veliko smo se pogovarjali o snežakih, se učili pesmi in ustvarjali. Skoraj vsak dan smo si vzeli čas za gibanje na prostem – pa naj bodo to gibalne minutke pred našo teraso ali dolgi in še daljši pohodi, vse tja do Serjuč. Kakšno izmed poti smo tudi polepšali..Uganete kako? S seboj smo vzeli vodene barvice in… Risali na led. Zeeeeelo zabavno. Naučili smo se tudi novo rajalno ljudsko igro, Abraham ‘ma sedem sinov, ob koncu meseca pa ustvarjali iz časopisnega papirja za eko oglasno desko zgornjega vrtca. Ob pričetku novega meseca pa povemo, da nam tokrat pravljica o babici Zimi ne uide.
Prijazne, sončne, zimske pozdrave vam pošiljamo otroci skupine Žabice s Karmen in Špelo

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica