01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Čarobni december smo v skupini Medvedki začeli praznično s prižigom lučk na naši smrečici. Ker je bila smrečica povsem prazna, smo jo okrasili z okraski, ki smo jih ustvarili z našimi spretnimi prstki. Razveselile so nas drobne snežinke, ki so pobelile okolico vrtca, toplo smo se oblekli in obuli, ter stekli ven na sneg. Izdelali smo snežnega medveda, se kepali, kotalili… Brrr, kako je bilo mrzlo. Hitro smo se odpravili nazaj v igralnico, kjer smo se pogreli ob vroči čokoladi. Dneve smo preživeli ob plesu in petju prazničnih pesmic. Posejali smo žito, ki je tako hitro vzklilo, da smo ga že pred prazniki lahko odnesli domov. Obiskal nas je dedek Mraz in nas razveselil z dobrimi željami in darili. Mi pa smo ga pričakali z velikimi očmi, sramežljivimi nasmehi, a vseeno vedoželjni njegovega obiska. Nismo dolgo čakali, takoj ko je dedek Mraz odšel na obisk še k drugim otrokom, smo z zanimanjem začeli odpirati darila. Za vsakega izmed nas se je našlo nekaj. Res smo še majhni, hodimo v vrtec, a ker je naše srce veliko in polno radosti, smo se odločili, da praznične dni polepšamo tudi starostnikom. Z našimi majhnimi ročicami smo izdelali voščilnice, ki so ogrela srca ljudi v domu za ostarele.
Leto 2021 je tako zaprlo svoja vrata in začelo se je novo. Naj bo leto 2022 zdravo, otroško igrivo in nagajivo! Vam želimo otroci iz skupine Medvedki s Klavdijo in Anjo.

Prispevek zapisala: Klavdija Gorišek