01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V mesecu januarju smo se posvetili zimski tematiki.

Prebirali smo slikanice in pravljice o zimi. Likovno smo ustvarjali: pingvini, snežinke, zimska oblačila (kape, šali in rokavice). Uporabili smo tehnike barvanja s tempera barvami, striženje, tapkanje s prsti, odtisi dlani, lepljenje.
Naučili smo se novo deklamacijo Januarja (V. T. Arhar) ter pesem Pesmica o snegu (J. Bitenc).
Gibali smo se na svežem zraku (sprehodi do Hribc in ob Drtijščici, igra v parku) in v telovadnici vrtca ter praznovali veliko rojstnih dni. Učili smo se angleškega jezika. Seznanili smo se z novo gibalno igro Bugi Vugi. Urili smo tudi govorni razvoj s pomočjo govornih vaj.

Edino, kar smo pogrešali v mesecu januarju je bil beli sneg. Upamo, da nas razveseli v mesecu februarju.

Zapisala: Urša Zajc