01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Muca Copatarica, muca Copatarica tiho se sprehaja in nam nagaja,
copatke pobira, v košaro nabira, tiho zbeži, da nas ne zbudi.
Muca Copatarica, muca Copatarica, šiva copatke za male škratke.
Spravimo jih na polico, skuhajmo ji kavico in povemo pravljico.«

Tokrat pa je na vrsto prišla pravljica o Muci Copatarici (E. Peroci). Tekom meseca smo pravljico večkrat prebrali, si ogledali glasbeno-lutkovno predstavo v izvedbi vzgojiteljic skupine ter zgodbo obnavljali ob fotografijah ilustracij. Naše copatke smo našli na fotografiji kotička v igralnici – hiša muce Copatarice. Na temo pravljice smo izvajali številne dejavnosti: šivali copatke, lepili različne materiale na copatke, strigli barvni papir in ga lepili, se igrali novo igro Spomin s sličicami naših copat,… Tekom meseca smo izdelali tudi svojo Mali vas iz pravljice, kjer je vsak otrok izdelal svojo hišico iz kartona, jo prilepil na podlogo in k hišici dodal dva mala copatka iz papirja. Copatke so otroci seveda previdno prilepili skupaj, da nam jih ne bi odnesla – Muca Copatarica! Seznanili smo se z novima pesmicama: Kje je copatek (J. Kuhar) in Mucek na dimniku in petje spremljali na male ritmične inštrumente. Izvajali smo gibalne igre in banse ter se naučili novega: Cipa copa (N. Maurer), tudi v telovadnici smo preko poligona poiskali mucin dom. Veliko časa smo preživeli tudi na svežem zraku, hodili na sprehode in se igrali na igrišču vrtca. Tekom meseca smo obiskali tudi ljudsko knjižnico, v tednu, katerega smo posvetili čebelam pa smo obiskali tudi Čebelarski dom v Zalogu. Tam smo si ogledali čebelnjak in posnemali čebele v letu. Seznanili smo se tudi z zanimivimi besedami: čebela, trot, čebelnjak, nektar,… V »medenem tednu« smo izdelali tudi čebelnjak, otroci so izdelali še vsak svojo čebelo/trota in jo/ga prilepili na čebelnjak. Kaj pa je bilo v tem mesecu nekaj popolnoma novega? Obiskala nas je »zobna Nataša«, medicinska sestra in nas s pomočjo lutk in zgodbe seznanila z načinom in pomembnostjo higiene naših zob.
Torej za nami je spet mesec pol ustvarjanja, rajanja in gibanja, čaka pa nas najbolj pravljični mesec v letu – DECEMBER… Mi se že veselimo lepih skupnih trenutkov, katere nam bo prinesel.
Lepo vas pozdravljamo otroci iz skupine Žabice s Karmen in Špelo.
Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.