01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Listki padajo z drevesa … listopad je tu!
Naše opazovano drevo, javor, je imelo v začetku meseca polno krošnjo zlatorumenih listov. Kaj pa na koncu? Nič – nobenega! Samo gole veje. Tako se narava pripravlja na počitek.
Pa nismo opazovali samo drevesa, gledali smo tudi v nebo. Spoznavali smo različna vremenska stanja, jih poskušali poimenovati, povezati s simbolom na vremenski uri. Vsak otrok ima svojo vremensko uro, zato je bilo tudi vreme včasih v naši igralnici v vsakem kotičku drugačno =).
Poseben, pomemben dogodek tega meseca je bil Tradicionalni slovenski zajtrk. Nanj smo se pripravljali cel teden. In uživali v njem z vsemi čuti.
Veliko dejavnosti v mesecu je bilo namenjenih odkrivanju recepta za zdravje. Zato smo v naš vsakdan poskušali vnašati osnovne sestavine: gibanje, zdravo hrano in pijačo, skrb za osebno higieno, počitek in vse to začiniti z obilico dobre volje. Kako nam uspeva, pa bo pokazal čas.
Prispevek napisala: Joža Žuna