01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Prvi teden meseca oktobra je bil »teden otroka«. V letošnjem letu je potekal pod geslom »Razigran uživaj dan«, kar je bilo naše vodilo pri dejavnostih. Dneve smo izkoristili za različne dejavnosti, predvsem za igro – z različnim materialom, v igralnici in na prostem. Sodelovali smo tudi pri vseslovenski akciji Razigrani koraki in se odpravili na, za nas kar daljši sprehod, do Rudnika. Izdelali smo tudi skupen plakat. Vzgojitelji smo obrisali otrokova stopala. Otroci so jih pobarvali in ob pomoči odraslega izstrigli in prilepili na plakat. Ogledali smo si tudi lutkovno predstavo, v izvedbi vzgojiteljev, z naslovom Razbita buča. Pravljica je bila izhodišče za naše naslednje dejavnosti. Vsak izmed otrok je izdelal svojo bučo – lepljenko, pri kateri so otroci trgali papir na manjše kose in jih prilepili. Z otroki smo si ogledali, kje rastejo buče, kako jih pridelamo in eno izmed buč tudi razrezali. Za igro na prostem smo izkoristili tudi deževno vreme, kjer smo obuti v škornje in oblečeni v palerine dopoldne preživeli zunaj in nadvse uživali v skakanju po lužah. Poleg igrač, ki jih imamo v igralnici smo za igro in raziskovanje uporabili naraven material. Z otroki smo spoznavali različne jesenske plodove in pridelke, ki smo jih skupaj poimenovali. Pripravili smo tudi »senzorno škatlo«, v katero smo dali različen naraven material (koruzo, storže, žir, želod, kostanj). Otrokom je bilo zelo zanimivo »rohkanje« koruze. Ob zaključku dejavnosti in iger z naravnim materialom, smo otrokom pripravili senzorno pot, pri kateri so otroci različen material tipali, po njem hodili in se z njim igrali.
Ker je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti smo imeli tudi t. i. »tedna požarne varnosti«. Z otroki smo se odpravili na ogled gasilskega doma prostovoljnega gasilskega društva Moravče. Ogledali smo si gasilske tovornjake, pripomočke in opremo. Otroci so bili navdušeni, predvsem nad zvoki sirene. V naslednjih dneh smo si ustvarili gasilski dom, kar v naši igralnici. Izdelali smo si gasilske pripomočke, si pripravili pravi gasilski poligon ter svoje spretnosti preizkusili tudi pri »špricanju« z vodo.

Veselo vas pozdravljamo otroci iz skupine Ježki z Janjo in Gregorjem
Prispevek napisala Janja Levičnik Podržaj