01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Pleza mucek na drevo,
vedno više, vedno više.
Pleza mucek na drevo,
z vrha gleda že na hiše.
Ku – ku, ku – ku.
(N. Maurer, J. Kuhar)

Prišli so otroci – radovedni, pogumni, nasmejani, a vendar nekoliko negotovi. Tako kot mucek so prvič pokukali v vrtec. S tako pomembnim korakom se je naša zgodba začela pisati.
Dobrodošli v skupini »Muce«.
V teh dneh je bilo iz igralnice slišati pestro in živahno dogajanje – prvi dnevi so bili obdani s solzami in strahom pred neznanimi stvarmi, potem pa sta nas obiskala smeh in dobra volja. Odločila sta se, da ostaneta kar pri nas.
Vzgojiteljici se trudiva, da otrokom pripraviva zanimivo in spodbudno okolje, kjer se počutijo varno in sprejeto. Veliko se »crkljamo«, pojemo pesmice, plešemo, prebiramo knjige, igramo in lovimo milne mehurčke. Veliko časa preživimo na terasi igralnice, kjer budno spremljamo dogajanje šolarjev in drugih mimoidočih otrok, ki nas pozdravijo in z nami poklepetajo. Pogumno in radovedno pa smo se odpravili na naš prvi sprehod in z zanimanjem spoznavali okolico vrtca.
Iz dneva v dan opažava majhne, a vendar velike napredke otrok, ki se jih vsi skupaj veselimo.
Nasmejane jesenske pozdrave vam pošiljamo otroci iz skupine »Muce«, s Tanjo in Martino.

Prispevek napisala: Tanja Cerar