November je mesec, ko narava še z zadnjimi listi pokrije tla, leže k počitku in se pripravi na zimo, ki prihaja. Izkoristili smo vse sončne žarke, ki jih je dala narava in poskrbeli za gibanje na prostem. Jesen smo opazovali v različnih slikah in podobah.
• Z otroki smo vsakodnevno prepevali otroške pesmice o jeseni, živalih in naravnih pojavih.
• Ob glasbi smo ustvarjalno plesali.
• V telovadnici smo otrokom omogočile gibanje in spodbujale gibalne spretnosti.
• Dopoldne smo preživeli ob spoznavanju novih vrstnikov iz skupine Medvedki, druženju in igri.
• Pogovarjali smo se o jeseni in jesenskih živalih.
• Z otroki smo opisali dele telesa medveda in ga izdelali (barvanje, lepljenje gumbov). Prebirali smo slikanice s slikopisi o jeseni in poslušali pripovedovane zgodbe iz slik Deklica in medvedi ter Lisica in jež.
• Otroci so se seznanili z novo socialno igro: Kdo se skriva pod odejo?.
• Igrali smo se bibarije.
• Iz kolaža smo izdelali trganko – veverico.
• Obiskali smo Martinov sejem.
• Odtiskovali smo dlani in izdelali dekoracijo na oknih.

Prispevek zapisala Lucija Gorišek.