01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec je bil razgiban in prepleten z različnimi zanimivimi, poučnimi dejavnostmi in dogodki (tradicionalni slovenski zajtrk, zobna preventiva, obisk ljudske knjižnice…). Veliko dejavnosti nas je vodilo do zanimivega in pomembnega spoznanja: »Čeprav smo majhni, že lahko tudi sami skrbimo za svoje zdravje in vplivamo svoje počutje.«

Bili smo zelo ustvarjalni in se vsakodnevno preizkušali v različnih likovnih tehnikah, petju, plesu, tudi okna igralnice smo poslikali sami in ponosno občudovali svoje izdelke.

Spoznali smo, da so vljudnostni izrazi, kot so prosim in hvala pomembni ter se naučili pozdravljanja ob prihodu v vrtec in odhodu domov. Ob pogovorih smo spoznali, da veliko stvari že zmoremo sami, da ne potrebujemo pomoči pri vsakodnevnih opravilih, kot so oblačenje, obuvanje… Včasih se je potrebno samo malo potruditi, poskusiti in spoznamo, da zmoremo veliko več.

Kaj vse zmorem sam/a?
– Sama znam barvati.
– Sama znam zložiti servete.
– Sam se peljem s kolesom brez (pomožnih) koščkov.
– Sama znam zložiti »štumfke«.
– Sama se znam obleči.
– Sam znam pospraviti posodo iz stroja ven.
– Sama se poganjam na gunci, ko se guncam.
– Sama si umijem zobe, pa sama znam brati in pisati.
– Sama si čevlje obujem.
– Sam znam držati dežnik.
– Sama hodim.
– Sam igrače pospravljam.
– Sobo sam pospravim.
– Sam vrtam.

Prispevek napisala: Barbara Mihelčič