Po kruhu diši
Nekoč je bil kruh sestavni del vsakega obroka in večina gospodinj je kruh zamesila in spekla sama – doma.
Danes kruh najpogosteje kupimo v trgovini ali pekarni, kjer mojstrsko oblikujejo različne kruhe ter kruhovo pecivo.
Zato so bile naše novembrske dejavnosti ustvarjalne, poučne in otrokom zanimive. Z otroki smo raziskovali, odkrivali, spoznavali pot od pšeničnega zrna do kruha na mizi. Pri tem smo spoznali in uporabljali različna sredstva in metode.
Otroci obožujejo igro s sestavinami, zato se igre s semeni in z moko v senzomotoričnih pladnjih niso naveličali.
Na obisku v moravški pekarni smo se seznanili s poklicem peka in spoznanja prenesli v našo igralnico, v naše igre.
Spoznali smo pesmi in besedila na temo kruha iz naše bogate dediščine, se igrali plesno igro »A je kruh že pečen«.
Ko smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk, smo jedli prav v krušni peči pečen domač kruh.
Navdušeni smo bili nad Mišmašem in hudi na Jedrt iz pravljice Pekarna Mišmaš.
Sedaj pa komaj čakamo prazničnih dni. Tudi zato, ker bomo svoja znanja lahko uporabili v domačih kuhinjah.
Prispevek napisala: Joža Žuna