V vrtcu smo preživeli že drugi mesec v tem šolskem letu. Otroci so na splošno hitro in dobro sprejeli vrtec. Mesec oktober je poln doživetij in pisanih barv. Otroci sodelujejo v različnih dejavnostih.
• Jesen je čas, ko izkoristimo še zadnje tople žarke sonca za bivanje na prostem.
• Zabavali smo se ob šaljivki Peter in Pavel.
• Obeležili smo tedna otroka: Ob prepevanju pesmi smo se družili z otroki iz skupine Murenčkov. Z vrstniki smo si ogledali kamišibaj, v izvedbi vzgojiteljice Jože Žuna.
• Praznovali smo rojstni dan.
• Odpravili smo se na sprehod v gozd, kjer smo opazovali naravo, barve, drevesa, svetlobo. Otroci so se prosto igrali v gozdu in nabirali jesenske liste.
• Veliko smo prepevali in poslušali pesmi o jeseni, igrane na flavto, zvončke.
• Izvedli smo daljši sprehod do vseh treh ribnikov v Zalogu.
• Otroci so poslušali in ob večkratnih ponovitvah nekateri tudi že pripovedovali zgodbo Lov na medveda. Likovno smo ustvarjali zgibanko Lov na medveda.
Prispevek zapisala Lucija Gorišek.